Owoce kandyzowane – kilka istotnych wzmianek

Przynajmniej pewna część społeczeństwa doskonale wie o tym, że owoce kandyzowane (https://www.bee.pl/9241-owoce-kandyzowane) tak samo jak owoce suszone towarzyszą nam od wielu lat, czyli od setek lat. Mowa tu dokładnie o tym, że owoce kandyzowane to owoce konserwowane za pomocą cukru. Jednym słowem owoce te można kupić w sklepach samoobsługowych na wagę lub w formie paczkowanych mieszanek różnego typu. Zazwyczaj te tańsze owoce kandyzowane zawierają jakieś substancje konserwujące, a te kilkanaście lat temu chyba każdy producent dodatkowo dodawał do nich chemię konserwującą. Obecnie można kupić owoce kandyzowane wolne od dodatkowych konserwantów, które kosztują trochę więcej od tych z substancjami konserwującymi, ale nie znacznie więcej, bo w czasach obecnych producentów żywności ekologicznej z roku na rok przybywa, czyli ma to wpływ na ceny na półkach sklepowych.

Gdzie najlepiej kupować owoce kandyzowane

Zakup tych owoców kandyzowanych bez dodatkowych konserwantów, to nie analiza tego, co producent napisał o danym produkcie na opakowaniu i to przy regale w markecie. Obecny świat daje nam gotowe ściągawki w formie blogów na portalach społecznościowych. Mowa tu dokładnie o tym, że istnieją ludzie, którzy tworzą blogi o owocach kandyzowanych, czyli analizują to co producent napisał na opakowaniu. Jednym słowem taki bloger na bieżąco tworzy poradnik o tym jak należy kupować owoce kandyzowane i na co zwrócić uwagę. Rzecz jasna publikuje też wzmianki o pojemności opakowań i o cenach tych owoców, bo to dla potencjalnego kupującego ma znaczenie. Wiele znaczy też i to, że blogerzy zafascynowani zdrową żywnością w swoich analizach wybiegają znacznie dalej, czyli analizują też i to jaki wpływ ma dłuższe spożywanie danych owoców kandyzowanych na ich skórę i włosy.

Owoce kandyzowane z własnej kuchni

Wielu miłośników zdrowej żywności na własną rękę suszy owoce na suszarkach lub bawi się w kandyzowanie owoców. Może i niektórzy wybiorą tylko samo suszenie, bo kandyzowane owoce trudniej zrobić we własnej kuchni. Prawda tkwi jednak w tym, że i suszenie i kandyzowanie to procesy dość skomplikowane dla nowicjusza i trzeba je wykonywać zgodnie z przepisami, po to by nie zepsuć danej partii owoców. Mowa tu o tym, że niektóre owoce trzeba suszyć oddzielnie i nie można ich zbyt wiele wkładać na jedno sitko suszarki. Podobnie jest z kandyzowaniem śliwek, je trzeba dostatecznie długo gotować w zalewie przypominającej karmel i mieszać należycie dokładnie, czyli tak by zawartość garnka się nie przypaliła i tak by łyżką nie rozbić kawałków owoców. Takie trzymanie się receptur ma sens, bo ten typ konserwacji musi się udać, a nie być jedynie szybkim eksperymentem.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez 8photo - pl.freepik.com